Johannebergs Equmeniakyrka

Mat och Prat – torsdagen 15 oktober

Så var det åter dags för mat & prat, kvällen där vi träffas och lagar mat tillsammans. Alla kan delta, ung som pensionär! Vi träffas kl 18:00 torsdagen den 15 oktober och slutar efter att vi röjt upp och diskat upp efter oss. Vi lagar vegetariskt och ingredienserna inhandlas i förväg, kostnad för kvällen är ett självkostnadspris på max 40 kr.challenge-2015-250x3601-96x96

Den 15 oktober är också den så kallade Fairtrade-fikadagen! Det betyder att så många som möjligt fikar med fairtradevaror just denna torsdag. Som fairtrade-kyrka kommer vi givetvis att eftersträva samma när vi lagar vår maträtt.

Då ingredienserna köps i förväg vill vi att du anmäler dig senast 13 oktober till Karin Kåberger på e-mail: ordf@johannebergsequmeniakyrka.se

Arkiv

Equmeniakyrkan-alt2

ADRESS

Johannebergs Equmeniakyrka
Pilbågsgatan 17
412 59 Göteborg

TELEFON

Till Pastor Carin:0708-36 37 30

EMAIL ADRESSER

pastor@johannebergsequmeniakyrka.se

ordf@johannebergsequmeniakyrka.se

Copyright 2018 Johannebergs Equmeniakyrka ©  All Rights Reserved